Aparat na zęby, którego nie widać

most protetyczny stomatologia estetyczna
Wygodne wypełnienia protetyczne – mosty
Grudzień 20, 2019
proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta
Uzupełnienia protetyczne na implantach
Styczeń 7, 2020
Show all

Aparat na zęby, którego nie widać

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta

Głównym zadaniem aparatów na zęby jest prostowanie krzywych zębów, ale większości pacjentów zależy, aby ten czas był jak najbardziej komfortowy. Najpowszechniejszą z przyczyn, przez które uciekają przed korzystaniem z aparatu jest jego kształt. Ze względu na to sporządzono nowoczesne rozwiązania ortodontyczne. Między innymi wymyślono niewidoczny aparat na zęby czyli orthocaps. Taki aparat ma formę 2 przezroczystych nakładek, dostosowywanych pojedynczo do jednego pacjenta. Eliminuje to potrzebę zakładania metalowych części, a jego działanie jest podobne do pozostałych odmian aparatów na zęby.

Szyny orthocaps za pomocą nacisku w delikatny sposób przestawiają zęby na wyznaczone miejsce. Tak właśnie prostują zęby oraz korygują wady zgryzu – na przykład diastemy czy stłoczenia. Co więcej są w pełni wygodne oraz można je stosować za dnia oraz w nocy. Za sprawą ich przezroczystej struktury są zupełnie niewidzialne oraz komfortowe, co odpowiada różnym pacjentom. W ciągu używania niewidocznego aparatu na zęby pacjenci nie mają przeszkód w mówieniu. Kolejną zaletą orthocaps jest możliwość samodzielnego wyjmowania aparatu, co znacznie ułatwia zachowanie higieny jamy ustnej.

To rozwiązanie ortodontyczne ma obszerne uznanie u pacjentów. Zwłaszcza tych, co nie chcą chwalić się noszeniem aparatu na zęby oraz cenią sobie wysoką estetykę.

Komentarze są wyłączone.