Co zrobić, żeby mieć białe zęby?

RTG zębów - zdjęcie pantomograficzne u dentysty
Do czego służy zdjęcie pantomograficzne w gabinecie stomatologicznym?
16 czerwca, 2020
Licówki stomatologiczne zakładane w gabinecie stomatologicznym przez dentystę
Stomatologia estetyczna – licówki
26 czerwca, 2020
Show all

Co zrobić, żeby mieć białe zęby?

sposoby wybielania zębów w gabinecie dentystycznym

Niejeden marzy o pięknym oraz białym uzębieniu. Z tej przyczyny wszędzie dostępne są różne metody wybielania, na jakie można się zdecydować. Jednym z najczęściej używanych są rzecz jasna wybielające pasty do zębów. Dość nieźle eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie niszczą szkliwa. Równie znane są lakiery, paski oraz wybielające żele do samodzielnego nakładania. Można kupić je w sklepach lub w aptece, jednak zazwyczaj to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Przed wszystkim między zębami.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że skutecznym sposobem przywracania bieli zębów jest staranne oczyszczenie ich w gabinecie stomatologicznym na przykład zabiegiem scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia rozjaśnienie zębów. Innym sposobem możliwym w gabinecie stomatologicznym są także wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych kupionych w aptece tym, że są indywidualnie dostosowywane do pacjenta na bazie odcisku jego zębów. Pacjent samodzielnie aplikuje nakładki po wizycie u dentysty oraz nosi je zgodnie z ustaleniami dentysty.

Najbardziej profesjonalne przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich stworzonymi z tego powodu nowoczesnymi lampami. Taki sposób wybielania zębów daje świetne rezultaty już po jednym razie. W przypadku mocno zniszczonych lub przebarwionych zębów, skutecznym sposobem jest zasłonięcie ich licówkami. Licówki osłonią zęby pacjent oraz nadadzą im odpowiedni kolor.

Komentarze są wyłączone.