Czy trzeba kupować nici dentystyczne?

Licówki stomatologiczne zakładane w gabinecie stomatologicznym przez dentystę
Stomatologia estetyczna – licówki
26 czerwca, 2020
Jak wybrać dobrego dentystę? - Gabinet stomatologiczny
Cechy dobrego dentysty
3 lipca, 2020
Show all

Czy trzeba kupować nici dentystyczne?

w gabinecie dentystycznym poznasz wszystkie zalety dlaczego warto stosować nici dentystyczne

Ten, kto chciałby odpowiednio dbać o zęby, powinien skierować uwagę w głównej mierze na porządnym myciu oraz częstym chodzeniu do stomatologa. Porządne mycie zębów zmniejsza ryzyko pojawiania się ubytków oraz stanów zapalnych. Obok szczoteczki do zębów doskonałym narzędziem do usuwania resztek jedzenia oraz płytki nazębnej są nici dentystyczne. Niestety, mimo szerokiej dostępności oraz różności nitek, wielu osób z nich nie korzysta.

Nicią stomatologiczną usuwa się resztki pokarmów i płytkę nazębną z przestrzeni międzyzębowych. Cała umiejętność polega na tym, żeby odpowiednio wprowadzić nić między zęby i stosować zawsze czystego fragmentu nici. Każdy pojedynczy ząb powinien zostać oczyszczony oddzielnie, ruchem od dziąsła aż do górnej części zęba. Należy pamiętać o wykonywaniu pionowych ruchów – nigdy od boku na bok. Nić stomatologiczna musi być cały czas naciągnięta oraz obejmować ząb od przodu lub od tyłu, w kształcie litery C.

Chociaż nitkowanie zdaje się łatwe, zdaniem wielu osób wymaga wprawy. W wypadku wahań warto wejść do gabinetu stomatologicznego. Dentysta lub higienistka dentystyczna na pewno pokaże instruktarz odpowiedniego korzystania z nici, np. podczas wizyty higienizacji zębów. Należy używać nici stomatologiczne, z uwagi na ich sprawność dotarcia do przestrzeni, gdzie nie zawsze radzi sobie szczoteczka. Korzystając z nici mamy pewność skuteczniejszej pielęgnacji jamy ustnej.

Komentarze są wyłączone.