Odkażany gabinet stomatologiczny – podstawa pracy stomatologa

Co niszczy zęby?Jak dbać o zdrowie zębów, czego unikać - pytamy dentystę
Psucie się zębów
21 lipca, 2020
czyszczenie narzędzi stomatologicznych w gabinecie dentystycznym
Sterylizacja narzędzi dentystycznych przy użyciu myjni termo-dezynfekującej
28 lipca, 2020
Show all

Odkażany gabinet stomatologiczny – podstawa pracy stomatologa

Zadbany, czysty i sterylny gabinet stomatologiczny to najlepsze miejsce pracy dentysty

W pracy stomatologa niezbędne są nie tylko umiejętności, wiedza i doświadczenie. W czasie każdego zabiegu dentysta używa narzędzi, które stosuje się wielokrotnie. Z uwagi na to stomatolodzy tak bardzo poświęcają uwagę na to, by gabinet stomatologiczny był czysty, a narzędzia sterylne.

To dla pacjentów w klinikach stomatologicznych stosowane są unikalne maszyny sterylizacji. Bezpieczeństwo pacjenta, który zdecydował podjąć się naprawy zębów w gabinecie. Niezależnie od tego, czy pacjent zapisuje się na przegląd zębów, zamierza skorzystać z zabiegu wybielania zębów, czy wymaga dłuższego leczenia, jak wszczepianie implantów albo leczenia zaburzeń skroniowo-żuchwowych, czysty gabinet stomatologiczny to konieczność.

System sterylizacji pozwala na pełne czyszczenie wszelkich narzędzi dentystycznych. Wyjątkowe myjnie termo-dezynfekujące oraz autoklawy, kontrolowane komputerowo, dzięki czemu na wszystkich fazach sterylizacji dentysta sprawdza pracę systemu. Maszyny odkażające wnikliwie myją narzędzia, a następnie neutralizują ekstrakty czyszczące i przystępują do całkowitej dezynfekcji. W poszczególnych etapach swojej pracy machiny odkażające usuwają bakterie i mikroorganizmy, zapewniając nieskazitelną czystość narzędzi.

Sterylne narzędzia dentystyczne zapewniają zarówno dentystom jak i pacjentom pełne bezpieczeństwo.

Komentarze są wyłączone.