Stomatologia estetyczna – licówki

sposoby wybielania zębów w gabinecie dentystycznym
Co zrobić, żeby mieć białe zęby?
19 czerwca, 2020
w gabinecie dentystycznym poznasz wszystkie zalety dlaczego warto stosować nici dentystyczne
Czy trzeba kupować nici dentystyczne?
30 czerwca, 2020
Show all

Stomatologia estetyczna – licówki

Licówki stomatologiczne zakładane w gabinecie stomatologicznym przez dentystę

Licówki stomatologiczne należą do grupy stałych uzupełnień protetycznych, jakich podstawowym celem jest naprawa estetycznego uśmiechu. Są to cienkie nakładki aplikowane na przodzie zębów. Używając ich stomatolog naprawia wygląd, kształt oraz kolor poszczególnych zębów. Głównie sprawdza się to , kiedy są one martwe, nierówne albo mocno przebarwione. W ten sposób można ujednolicić pojedyncze zęby przez wydłużenie, skrócenie, poszerzenie lub zwężenie korony zębowej. Licówka przydaje się też przy złamanym brzegu siecznym w przednim zębie. Często pacjenci decydują się na to rozwiązanie, chcąc usunąć przerwę między zębami, czyli diastemę.

Licówki nakłada się na zęby naturalne, ale aby było to możliwe, zęby należy przygotować. Po pierwsze muszą zostać dokładnie oczyszczone. Dlatego przed założeniem licówek dobrze przeprowadzić piaskowanie, skaling i fluoryzację. Dodatkowo zęby, na jakie zostaną zaaplikowane licówki, muszą zostać oszlifowane. Szlifowanie zębów, chociaż sprawia wrażenie strasznego, nie boli. Stomatolog troszczy się o to, aby zabiegi były komfortowe dla pacjentów.

Plusem licówek jest to, że da się je bardzo precyzyjnie dostosować do normalnego koloru zębów pacjenta. To oznacza, że są prawie niezauważalne, a zapewniają planowany kształt i wygląd. Licówki stomatologiczne są całkiem trwałe, ale powinno się je wymieniać lub odświeżać. W zależności od tego, z czego są wykonane (te porcelanowe nie zmieniają się nawet przez 10 lat) i przestrzegania higieny, będą w dobrym stanie przez kilka lat.

Komentarze są wyłączone.