W jakich sytuacjach jedynym sposobem ratunku zęba będzie leczenie kanałowe?
9 września, 2020
Bezzębie – implanty dentystyczne czy proteza całkowita?
16 września, 2020
Show all

Każdy z nas często podziwiał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że śnieżnobiały uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto dbać o kondycję swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów wypływają nawyki żywieniowe. Duże ilości kawy, herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Dużej wagi sprawą jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania mogą nam pomóc utrzymać zęby w odpowiedniej formie. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu mają wpływ też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie bardzo rozwinięta i umożliwia nie tylko wybielać ale także zmieniać kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Współczesne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować oczekiwany efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć perfekcyjny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna proponuje szeroki wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa masy ceramicznej nakładana wprost na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wyeliminowanie przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby stworzyć indywidualnie dobrane licówki, dentysta pobiera wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta wykonuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy ponosić. Dzięki makiecie specjalista wie, które fragmenty szczęki potrzebują doszlifowania. Dzięki temu będziemy cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Kolejny krok w drodze po piękne zęby jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych nakładek . Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Znajdziemy kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- stosunkowo niski koszt, wykonane  skomponowane z kilku materiałów. Kosztują od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, ich cena jest nieco wyższa, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- dlaczego warto?

Zaawansowany poziom innowacji stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko skorygować zgrys. Wszyscy chcemy o perfekcyjnie białych zębach. Istnieje sporo sposobów by uzyskać hollywoodzki uśmiech. Prezentujemy najczęstsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Proces wybielania przy użyciu lampy rozpoczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Kolejnym zadaniem jest nałożenie specjalistycznego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany przy użyciu światła lampy. Wizyta trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Następnym metodą na uzyskanie idealnie białych zębów jest zainwestowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów stomatologicznych razem z zaleceniami co do użycia od fachowca. Zazwyczaj nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa siedem dni. Ile kosztują wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się martwić! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie polecane jest palaczom. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są wybielone i gładsze, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie zajmuje około 30 minut a jego koszt jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.