Uzupełnienia protetyczne na implantach

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta
Aparat na zęby, którego nie widać
Grudzień 30, 2019
leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym dentysta
Kanałowe leczenie zęba pod mikroskopem
Styczeń 13, 2020
Show all

Uzupełnienia protetyczne na implantach

proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta

Protezy są zdecydowanie wygodniejsze, gdy są założone trwale w jamie ustnej. To sprawia, że nie krępują w codziennych czynnościach, nie wywołują bólu, nie ocierają ani nie ściskają tkanek miękkich w jamie ustnej. Tak jak to się zdarza korzystając z protez ruchomych. Najważniejszym wyznacznikiem dobrej protezy jest jej poprawne dostosowanie. To bardzo istotny czynnik przede wszystkim w przypadku protez całkowitych, jakich używają osoby bez zębów. Najnowszym sposobem na osadzenie na stałe protezy, jest oparcie jej na implantach.

Zazwyczaj w takiej sytuacji protezę całkowitą mocuje się na 2 albo 4 implantach. Implanty wszczepia się w kości szczęki, a tam muszą się zrosnąć i być uznane przez ciało. Potem dostosowaną do pacjenta protezę wspiera się na nich trwale. Takie rozwiązanie usprawnia jakość życia pacjentów i jest jedną z najlepszych metod protetycznych. Za sprawą tego, że implanty szybko zespalają się z tkankami i są wyjątkowo trwałe, taka proteza pozostaje dobra na wiele lat. Co więcej wypełnienie luk powoduje, że kości szczęki nie zanikają. To wpływa na dobry wygląd twarzy i komfort w czasie spożywania pokarmów.

Uzupełnienie stałe nieruchome nie dopuszcza do tego, by drobinki pokarmów zbierały się pod protezą i podrażniały jamę ustną. Za sprawą użycia zaledwie dwóch lub czterech implantów proteza jest stabilna, a ceny mniejsze niż w przypadku implantacji całkowitej.

Komentarze są wyłączone.