Wygodne wypełnienia protetyczne – mosty

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta
Aparat na zęby, którego nie widać
Grudzień 30, 2019
Show all

Wygodne wypełnienia protetyczne – mosty

most protetyczny stomatologia estetyczna

Lukę po utraconym zębie powinno się wypełnić nie tylko z uwagi na wygląd uśmiechu, ale także z uwagi na zdrowie jamy ustnej. Obok technik wypełnienia przerwy takich, jak ruchome protezy lub implanty, są mosty protetyczne.

Użycie mostu protetycznego pozwala na uzupełnienie przerwy po usuniętym zębie, opierając go na naturalnych zębach pacjenta. Mosty protetyczne wykonywane są z trzech cząstek: 2 filarów, tj. koron zębowych, jakie zakłada się na zęby obok  przerwy i z przęsła, jakie wypełnia lukę. Taka metoda odbudowy jest o tyle dobry, że stosuje się go na stałe, a to jest bardziej komfortowe w odróżnieniu od ruchomych protez.

Wymaganiem, które należy wypełnić, żeby można było zastosować protetyczny most, jest posiadanie sąsiednich zębów, jakie staną się wsparciem dla mostu. Aby most protetyczny mógł być założony dentysta szlifuje zęby pacjenta oraz przystosowuje je do funkcji oparcia.

Protetyczne mosty są tak wygodne, że mocuje się je także w przypadku przerw obejmujących większą ilość zębów zamiast jednego. Mimo obaw niektórych pacjentów, mosty protetyczne tak przywierają do jamy ustnej, że okruszki posiłków nie przeciskają się pod nie. To daje wysoki komfort.

Dodatkowym walorem mostów protetycznych jest to, że stanowią praktyczne uzupełnienie oraz jednocześnie odtwarzają brakujące zęby na poziomie funkcjonalnym i estetycznym.

Komentarze są wyłączone.